سلام مهدی عبدالرحیمی مدیر وب‌سایت آبانیک هستم و خوشحالم از اینکه شما آبانیک را برای آموزش برق و الکترونیک انتخاب کردید. من در این وب‌سایت تلاش می‌کنم آموزش‌های برق و الکترونیک را به ساده‌ترین روش ممکن به شما ارائه دهم.

 

نام گذاری:

نام آبانیک از ترکیب کلمات “آموزش برق و الکترونیک” گرفته شده است و بر طبق نام انتخابی در این وب‌سایت تلاش می‌کنم تا آموزش‌های تخصصی در زمینه برق و الکترونیک تهیه و به علاقه‌مندان ارائه دهم.

دلایل راه اندازی:

با توجه به اینکه آموزش‌های حضوری در زمینه برق و الکترونیک، در بسیاری از نقاط کشور عزیزمان ایران، بسیار سخت و یا غیر ممکن است و خود من نیز بعد از پایان تحصیلات دانشگاهی در ابتدای ورود حرفه‌ای به دنیای برق و الکترونیک تا چندین سال؛ سختی کسب آموزش‌های تخصصی را تجربه کرده‌ام و از طرف دیگر با توجه به اهمیت تخصص‌های برق و الکترونیک در توسعه پایدار کشورمان ایران و همچنین پتانسیل بالای ایجاد اشغال توسط این رشته‌ها تصمیم گرفتم به دلیل پهناور بودن کشورمان از یک طرف و نیز هزینه‌های بالای این آموزش‌ها بصورت حضوری از طرف دیگر با راه‌اندازی این وبسایت قدمی کوچک در زمینه آموزش این تخصص‌ها بردارم.

اعتماد سازی:

در رشته مهندسی برق گرایش الکترونیک تحصیل کرده‌ام و طی سالیان گذشته در حدود دو دهه در حوزه‌های مختلف اجرایی در زمینه برق و الکترونیک فعالیت داشته و دارم و با مجموعه‌ای از شرکت‌ها در حوزه‌های مختلف برق صنعتی، الکترونیک و اتوماسیون همکاری نموده‌ام. چند سالی هست که به واسطه حضور در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای به فعالیت آموزشی اشتغال دارم و مربی برق صنعتی و PLC هستم. تدریس برای من همواره یکی از علایق شخصی و همچنین راهی برای تعمیق آموخته‌های خودم بوده است و از به اشتراک گذاشتن آموخته‌های خود با کسانی که علاقه‌مند به یادگیری مباحث جدید هستند احساس رضایت دارم و اخیرا با تمرکز بیشتر بر آموزش‌ از راه ‌دور این وب‌سایت را راه‌اندازی کردم و با ارائه آموزش‌های کاربردی به صورت فیلم، مقاله، وبینار و دوره‌های آنلاین تلاش دارم تا با توکل بر خدا و تکیه بر تجربه و تخصص بدست آمده در بیش از دو دهه فعالیت در صنایع برق، صنایع فولاد، نفت، گاز، پتروشیمی، صنایع مس و شرکت‌های جنبی، صنایع سیمان ، صنایع لاستیک، آی تی، سیستم های نظارت و حفاظتی مداربسته و … رسالت خود در زمینه آموزش را به انجام برسانم.

اهداف :

هدف من این است که با استفاده از آموخته‌های خود و بکارگیری تخصص صاحب نظران در زمینه برق و الکترونیک کاربردی‌ترین آموزش‌ها را برای کسانی که تلاش دارند متخصصان آینده در حوزه برق و الکترونیک باشند تهیه و با سریع‌ترین روش‌ها در اختیار آنان قرار دهم.

سخن آخر:

می‌دانم در زمینه برق و الکترونیک دانش من قطره‌ای در برابر دریا است پس تلاش خواهم کرد در این وب‌سایت خودم بیاموزم و به شما نیز آموزش دهم. درصورتیکه شما عزیزان صاحب نظر در مورد هر کدام از آموزش‌های ارائه شده در وب‌سایت نکته تکمیلی‌تری نیاز دیدید که باید بیان شود حتما از طریق برگه تماس با ما من را در جریان قرار دهید تا در جهت ارائه آموزش‌های بی‌نقص از تجربیات ارزشمند شما استفاده کنم.

سخن آخر اینکه در این مسیر سخت برای پیشرفت به کمک دیگران نیاز دارم و هیچ‌گاه تمامی ایده‌های خوب آموزشی به ذهن من نمی‌رسد مگر با کمک شما کاربران عزیز پس لطفا اگر پیشنهادی و یا انتقادی دارید، با من تماس بگیرید.